A beton állapotfelmérése elengedhetetlen tényező
A betonról sokan azt gondolnák, hogy egy rendkívül megbízható anyag, ami már a felhasználásának pillanatában a maximumot nyújtja, és képes éveken át gondoskodni egy épület biztonságáról. Az igazság az, hogy az anyag lassan éri el azt a szilárdságot, ami az emberek számára természetes ezzel kapcsolatban.
Ebből a szempontból a szilárdsági érték roppant meghatározó egy adott anyagnál. Erre hatással lehetnek többek között a felhasznált adalékanyagok és magának a betonnak a minősége is. Akkor távolítható el biztonsággal a zsalu, ha az anyag elérte az ideális szilárdsági értéket.
A szilárdsági értéket nem lehet számítások, grafikonok segítségével feltérképezni, mindenképp szükség van beton szilárdsági vizsgálatra. Ennek alapján könnyen meg lehet állapítani, hogy például a zsalu eltávolítható-e, vagy még ezzel várniuk kell a szakembereknek.
Többféle eljárás is elérhető az ellenőrzésekhez, amik közül az egyik leghatékonyabb a beton roncsolásmentes vizsgálata.
A roncsolásmentes betonvizsgáló módszerről
A beton roncsolásmentes vizsgálata régóta alkalmazott módszer, amiből rengeteg mindenre tudnak következtetni a szakemberek. Ezek az információk sokat segítenek, hiszen így nem hozhatnak a kivitelezők olyan döntést, ami később esetleg károkat eredményezne.
A roncsolásmentes vizsgálat után meghatározott érték abban az esetben vehető figyelembe, és tekinthető pontos adatnak, ha az a Schmidt-kalapácsos mérés mellé ultrahangméréssel is számolnak.
Az eszközről fontos tudni, hogy általa a betonszerkezet csak egyes elemeinek szilárdságáról lehet információkat szerezni. A Schmidt-kalapácsos vizsgálattal abban az esetben lehet számolni, amennyiben a beton belső tömege és felülete között nincs nagy különbség.
Az anyagnak a vizsgálat alatt mereven megtámasztottnak, vagy merevnek kell lennie. Az eszköz a rugalmas visszapattanás alapján működik. A visszapattanás mértéke nem más, mint a felületi keménység mérőszáma.
Az ellenőrzéskor a berendezésben megtalálható rugók tömeget lendítenek mozgásba, ami egy ütőszegen keresztül megüti a vizsgált beton felületet. Az ütés után létrejövő visszapattanást az eszköz rögzíti.
Mikor nem alkalmazható a Schmidt-kalapácsos vizsgálat?
Természetesen nem minden esetben lehet számolni a Schmidt-kalapáccsal.
Ha például a betonfelület habarcsszegény, zsaluzott felülete egyeletlen, hézagos, semmiképp nem jöhet szóba ez az ellenőrzési módszer. Beton bedolgozási felületére sem szabad ütni az eszközzel.
Szennyezett, jéggel borított betonfelületen sem lehet elvégezni a vizsgálatot, hiszen így biztosan nem kapnak a szakemberek pontos adatokat. Speciális adalékanyagok, nem szabványos cement, pórustömítők is meggátolják a Schmidt-kalapácsos vizsgálat alkalmazását.
A beton roncsolásmentes vizsgálata az egyik legismertebb eljárás ezen a területen. Ügyfeleink számára megbízható szolgáltatásunkat kínálunk a betonacél, betonvas és armatúra gyártással kapcsolatban. Megrendelőinknek kizárólag a legjobb megoldásokat biztosítjuk, amelyekkel a maximumot hozhatják ki a különböző projektekből.
Honlapunkon bővebb információkat is találhat rólunk, szolgáltatásainkról, tevékenységeinkről. A gyártást kedvező feltételek mellett, rövid határidővel, rugalmasan vállaljuk.
Ha kérdései lennének, vagy ajánlatot szeretne kérni, forduljon hozzánk bizalommal a megadott elérhetőségeinken, ahol munkatársaink készséggel állnak az érdeklődők rendelkezésére.